Jan Paul van Hecke en Mats Wieffer balen van de remise tegen Southampton.

Brighton vol Oranje-internationals klimt naar tweede plaats in Engeland

De Premier League kleurt langzaam maar zeker Oranje. Brighton & Hove Albion is na vanavond de trotse, gedeelde nummer twee van Engeland achter het ongenaakbare Liverpool van trainer Arne Slot.

En toch zullen Oranje-internationals Bart Verbruggen, Jan Paul van Hecke, invaller Mats Wieffer en oud-international Joël Veltman (niet bij de selectie) met een katerig gevoel terugkijken op de thuiswedstrijd met hekkensluiter Southampton. Thuis kwam Brighton namelijk niet verder dan 1-1.

In de stand staan Brighton en Manchester City exact gelijk in punten en doelsaldo. Het onderling resultaat is echter in het voordeel van Brighton, dat op 9 november City met 2-1 de baas was.

Met de topper tussen Liverpool en het zwalkende Manchester City (zondag 17.00 uur) op het programma dacht Brighton - dat deze competitie alleen verloor van Liverpool en Chelsea - de tweede plaats stevig in handen te kunnen nemen. Streekgenoot Southampton, dat deze competitie pas vier punten had gepakt, wilde daar echter niet aan meewerken.

Na een half uur vond de Japanner Kaoru Mitoma een gaatje in de stugge defensie van Southampton en kopte Brighton uit een voorzet van Tariq Lamptey op voorsprong.

Na rust moest Brighton terug en dat leverde na een kwartier de gelijkmaker op van Flynn Downes, die raak schoot uit de rebound na een schot van Adam Armstrong.

Brighton-doelman Bart Verbruggen incasseert de gelijkmaker van Flynn Downes.

Hoewel de betere kansen voor Brighton bleven, kwam de thuisclub goed weg toen een tweede treffer van Southampton werd afgekeurd.

VAR voorkomt nederlaag

Cameron Archer schoot de bal achter Verbruggen, maar die werd gered door de VAR, die oordeelde dat Armstrong daarbij hinderlijk buitenspel had gestaan.

Na afloop kregen Fabian Hürzeler, de pas 31-jarige coach van Brighton, en Southampton-coach Russel Martin het nog aan de stok met elkaar. Dat veranderde uiteraard niets aan het resultaat.