Vijf woningen in Zierikzee moeten na windhoos worden gesloopt

Vijf woningen in Zierikzee die vorige week zwaar beschadigd raakten door een windhoos, moeten worden gesloopt. Volgens woningcorporatie Zeeuwland zijn ze niet meer te redden. De bewoners kunnen tijdelijk in een ander huis terecht.

De windhoos liet vorige week maandag in Zierikzee een spoor van vernieling na. Een 73-jarige vrouw uit Wassenaar kwam om het leven, negen mensen raakten gewond. Door de windhoos liepen ruim 150 huizen schade op, vooral aan het dak.

Voor vijf van die woningen geldt volgens Zeeuwland dat nieuwbouw goedkoper is dan herstel. De woningcorporatie schrijft dat de bewoners begrip hebben voor het genomen besluit.

Omroep Zeeland meldt dat van de vijf adressen één bewoner al heeft aangegeven ergens anders te willen gaan wonen. De vier andere huishoudens mogen later kiezen tussen hun tijdelijke woning, nieuwbouw op de plek waar hun oude huis stond of een heel ander huis.

De ravage in Zierikzee na de windhoos:

Ravage in Zierikzee