Wekdienst 16/12: hockeymannen in WK-finale en Denk presenteert lijsttrekkers
Goedemorgen! Gaan de mannenhockeyers er vandaag vandoor met het wereldtitel? Verder houdt de politieke partij Denk een ledenvergadering en probeert Ajax vandaag in het spoor van PSV te blijven.
De sneeuwbuien trekken via het noorden het land uit en in de loop van de ochtend is de meeste sneeuw verdwenen. Overdag is het droog en dan wordt het 2 tot 6 graden. De komende week is het vrij zacht met af en toe regen.
Ga je op pad? Hier vind je het overzicht van de files en werkzaamheden en de situatie op het spoor.
Wat kun je vandaag verwachten?
- De politieke partij Denk houdt de ledenvergadering. De partij presenteert daar ook de lijsttrekkers voor de Eerste Kamer en Provinciale Staten.
- Veel sport vandaag: de mannenhockeyers van Oranje spelen in de finale van het WK tegen België. De wedstrijd begint om 14.30 uur en is live te zien bij de NOS op NPO 1, via NOS.nl en de app.
- Ook wordt er gevoetbald: in de eredivisie speelt Ajax tegen De Graafschap, neemt Feyenoord het op tegen Fortuna Sittard en FC Groningen staat in eigen huis tegenover Emmen. De eerste wedstrijd vandaag is die tussen sc Heerenveen en FC Utrecht.
Op verschillende plekken in het land zijn vannacht ongelukken gebeurd door gladheid op de weg en opgevroren sneeuw. Op de A27 bij Houten raakte een automobilist op een viaduct de controle over het stuur kwijt en knalde tegen de vangrail. De auto raakte zwaar beschadigd, maar niemand raakte gewond. In IJmuiden vielen wel twee gewonden toen een auto een andere weghelft op gleed en tegen een andere wagen botste. Door het winterse weer verwacht ook Schiphol problemen voor de vluchten van vanochtend.
Ander nieuws uit de nacht?
- Grenspolitie VS onder vuur vanwege dood 7-jarig meisje: ze hoorde samen met haar vader bij een groep migranten die illegaal de grens tussen Mexico en de VS was overgestoken.
- 'Aanslagpleger Straatburg was aanhanger van IS': dat zegt de vader van de dader in een interview met de Franse televisiezender France 2.
- Traumahelikopter neergestort in Portugal, vier doden: het toestel raakte aan het begin van de avond vermist nadat het een 76-jarige hartpatiënt naar een ziekenhuis in Porto had gebracht
En dan nog even dit
Michael van Gerwen is het WK van dartsbond PDC begonnen met een eenvoudige zege op Alan Tabern. De Brabander zal zelden zo'n turbulent begin van een partij hebben meegemaakt. Wachtend op zijn aankondiging gooide een toeschouwer bier richting de Nederlander.
Van Gerwen ging aangeslagen terug naar de kleedkamer om zich om te kleden, maar kwam even later, zij het met betraande ogen, getergd het podium op. Hij versloeg uiteindelijk Tabern met 3-1.
Fijne dag!