Démare sprint naar zege in Giro, Van der Poel kan goed voorwerk niet afmaken
Arnaud Démare heeft de vijfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse sprinter was in Messina de rest van het enigszins uitgedunde peloton te snel af in de eindsprint.
Dat Démare zich überhaupt in de sprint kon mengen, was halverwege de rit nog verre van vanzelfsprekend. Bij de enige beklimming van de dag, die van de Portella Mandrazzi, zette Mathieu van der Poel namelijk meerdere ploeggenoten op kop van het peloton.
Die tempoversnelling was een aantal pure sprinters, onder wie Démare, maar ook Caleb Ewan, en Mark Cavendish, te machtig.
Ewan en Cavendish haken af, maar Démare keert terug
In de honderd vlakke kilometers die volgden, werd het kopwerk van Alpecin overgenomen door UAE en Israel Premier Tech. Dat zijn de ploegen van Fernando Gaviria en Giacomo Nizzolo, twee sprinters die ook nog deel uitmaakten van het peloton.
Als gevolg van dat flinke doorrijden werd de kopgroep van vijf vroege vluchters al op een kleine zeventig kilometer voor de finish ingerekend. Bovendien, en daar was het om te doen, zagen Ewan en Cavendish hun achtervolging mislukken.
Démare slaagde er echter wel in terug te keren, door zijn achterstand van meer dan een minuut dicht te rijden.
Zonder de twee rapste mannen van het Giro-peloton, waren de ogen gericht op Mathieu van der Poel, maar hij zat in de laatste kilometer niet goed gepositioneerd en gaf er snel de brui aan.
Démare, uitstekend gegangmaakt door Ramon Sinkeldam, was vervolgens te rap voor Gaviria en Nizzolo.
Oversteek
Nog een bijkomend voordeel van de razendsnelle etappe: de coureurs waren ruim op tijd voor de veerboot van Sicilië naar het vasteland. Daar staat morgen, met Juan Pedro López nog steeds in het roze, opnieuw een grotendeels vlakke ritte op het programma.
Willem II heeft nieuwe technisch directeur, Hofland wil ondanks degradatie blijven
Twee dagen na de degradatie naar de eerste divisie heeft Willem II het vizier weer vol op de toekomst gericht. Met Teun Jacobs is een nieuwe technisch directeur benoemd.
Heijnen haalt met WK-succes haar gelijk: 'Coach en arts adviseerden te stoppen'
Al drie jaar lang loopt Chelsey Heijnen rond met een schouderblessure, maar ze weigerde te stoppen met boksen. Nu staat ze in de halve finales van de WK in Istanbul.
Juventus verliest punten, maar emoties zijn er alleen bij afscheid Chiellini en Dybala
Giorgio Chiellini maakt tegen Lazio zijn laatste minuten als speler van Juventus, de club waar hij liefst zeventien jaar speelde. Ook Paulo Dybala neemt afscheid.