Ontvoerde Colombiaanse non in Mali na ruim vier jaar vrijgelaten
In Mali is een ontvoerde Colombiaanse non vrijgekomen. Gloria Cecilia Narvaez werd begin 2017 ontvoerd door een groep die verbonden is aan al-Qaida. Dat gebeurde vlak bij de grens met Burkina Faso.
De Malinese interim-president Goita maakte bekend dat de non weer vrij is, maar gaf weinig details. Zo is onduidelijk of er losgeld is betaald. De vrijlating is volgens Goita te danken aan "de gezamenlijke inspanningen van verschillende inlichtingendiensten".
De president heeft de non na haar vrijlating ontvangen:
De afgelopen jaren verschenen meerdere video's waarin Narvaez hulp vraagt aan het Vaticaan. Na haar vrijlating bedankte ze God en de Malinese regering. Ze zegt dat ze al die jaren in goede gezondheid is geweest.
Groepen die verbonden zijn aan al-Qaida houden in West-Afrika nog altijd een aantal westerlingen vast, onder wie een Amerikaanse geestelijke en een Franse journalist. Met de ontvoeringen proberen de terreurgroepen losgeld te krijgen.
Rijkswaterstaat betaalt 238 miljoen euro in geschil over Afsluitdijk
Rijkswaterstaat had als sinds het begin van het project verkeerde informatie geleverd aan het consortium. Hierdoor moesten meerdere ontwerpen van het consortium aangepast worden.
- liveblog
Rusland: inname Marioepol een feit, laatste militairen Azovstal hebben zich overgegeven
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
Burgemeester Halsema doet aangifte van bedreigingen over Ajaxhuldiging
De bedreigingen begonnen nadat de gemeente Amsterdam vorige week bekendmaakte dat de huldiging vanwege een tekort aan beveiligers niet in het centrum plaats kon vinden.