
Weer protest Franse agenten tegen racismebeschuldiging
Franse agenten hebben opnieuw gedemonstreerd tegen de beschuldigingen van racisme en het verbod om de nekklem te gebruiken. Tientallen politieauto's stonden gisteravond laat met loeiende sirenes en zwaailichten voor de Arc de Triomphe in Parijs.
De agenten zijn boos op minister Castaner van Binnenlandse Zaken, die dinsdag het verbod op de nekklem aankondigde. Ook zei hij dat hij racisme binnen de politie hard wil aanpakken.
Castaner reageerde op de betogingen tegen racisme en politiegeweld na de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd. Volgens de Franse zwarte gemeenschap zijn ook zwarten in Frankrijk slachtoffer van racistisch en gewelddadig gedrag van de politie. Volgens Castaner is de Franse politie niet te vergelijken met de Amerikaanse, maar zijn er ook in Frankrijk problemen met racisme bij de politie.
In de steek gelaten
Vrijdag gingen agenten al de straat op om hun onvrede te uiten over het besluit van Castaner. Daarna is er een gesprek geweest met de politiebonden, maar volgens de agenten heeft dat te weinig opgeleverd. "We verwachtten dat de minister daarop een gebaar van steun zou geven", zei een van hen gisteravond. Volgens de politiebonden voelen agenten zich in de steek gelaten.
Agenten willen ook dat president Macron zijn steun voor de politie uitspreekt. Vanavond houdt hij een televisietoespraak over de strijd tegen het coronavirus.
Eerder op zaterdag protesteerden duizenden mensen in Parijs tegen racisme. Ook extreemrechtse betogers gingen de straat op. Ze probeerden een groot spandoek op te hangen tegen "anti-wit racisme". De politie brak dat protest af.
De betogingen verliepen over het algemeen rustig. Wel gebruikte de politie op een plek traangas.
- liveblog
Poolse president warm onthaald in Kiev • Russische minister: sancties trekken zware wissel
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
Vrouwelijke nieuwslezers onder druk van Taliban met bedekt gezicht op tv
De Taliban hadden de vrouwen gedreigd met ontslag als ze net als gisteren zonder gezichtsbedekking op tv zouden verschijnen.
Haagse vierdeklassewedstrijd eindigt in 37-1
De kampioensrace in de vierde klasse F is op zijn kop gezet door de bizarre uitslag.