
Miljoen euro extra voor noodhulp Venezuela
Het kabinet trekt 1 miljoen euro extra uit voor hulp aan Venezuela. Het geld gaat naar het Rode Kruis dat vorige week gironummer 5125 opende voor hulp aan Venezuela en omringende landen. Het geld komt bij de 600.000 euro die Nederland vorig jaar al beschikbaar stelde om Venezolanen te helpen.
Venezuela zit financieel aan de grond. De Verenigde Naties schatten dat vanwege de politieke en economische crisis meer dan drie miljoen Venezolanen hun land zijn ontvlucht.
Ze vluchten naar landen als Colombia, Peru, Ecuador of Brazilië, op de vlucht voor armoede, tekort aan eten, slechte gezondheidszorg en repressie. Het is op dit moment de grootste vluchtelingen- en migratiestroom in Zuid-Amerika. Ook Curaçao heeft te maken met duizenden Venezolaanse vluchtelingen.
Het extra geld is bedoeld om de Venezolanen te helpen met tijdelijk onderdak en sanitaire voorzieningen, voedsel, schoon drinkwater en medische zorg. Ook wil het Rode Kruis de veiligheid voor vrouwen en kinderen vergroten en families die elkaar kwijt zijn geraakt helpen elkaar te vinden.
- liveblog
'Oekraïne heeft nog controle over Severodonetsk' • Duitse minister: EU bijna eens over oliesancties
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
Wekdienst 24/5: Debat over VWS-bemoeienis OMT-advies • Overleg pluimveehouders over vogelgriep
Nieuws, weer, verkeer: met dit overzicht begin je geïnformeerd aan je dag.
Zorgen over 3D-vuurwapens, politie en OM willen verbod op delen ontwerp
Politie en justitie willen een verbod op het verspreiden van blauwdrukken voor 3D-vuurwapens. De zelf geprinte wapens duiken inmiddels ook in Nederland op.