Cambuur grijpt naast play-offticket ondanks zege bij tam FC Groningen

Bekijk hier de samenvatting van FC Groningen - SC Cambuur

SC Cambuur heeft het seizoen afgesloten met een 3-2 overwinning op bezoek bij FC Groningen. Beide ploegen maakten met een zege nog kans op de play-offs, maar waren van de uitslagen elders afhankelijk en die vielen voor Cambuur verkeerd uit.

Cambuur begon sterk met Michael Breij die opdook voor doelman Peter Leeuwenburgh. De keeper tikte een harde knal van Issa Kallon tot corner maar werd daarna alsnog geklopt door een mooie kopbal van Roberts Uldrikis.

Na de wedstrijd nam FC Groningen-trainer Danny Buijs na vier jaar afscheid van de club.

Buijs neemt met brok in de keel afscheid van Groningen: 'Onbeschrijfelijk gevoel'

Een droge knal van Mees Hoedemakers na rust zette Cambuur op 2-0. Jørgen Strand Larsen deed daarna wat terug, maar een penalty van Kallon, na een charge van Bjorn Meijer, bracht de marge weer op twee. Romano Postema deed in de extra tijd nog iets terug.

Geen play-offs

Na afloop zag Cambuur dat de overwinning - de eerste sinds februari - niet voldoende was om zich te kwalificeren voor de play-offs. Heerenveen legde na een 3-1 zege op Go Ahead Eagles uiteindelijk beslag op de vereiste achtste plaats.