2018: marathon van New York

Jubileumeditie marathon New York gaat door met beperkt deelnemersveld

Afgelopen jaar gooide het coronavirus roet in het eten van de vijftigste marathon van New York, maar dit jaar gaat de jubileumeditie wel door. Dat heeft de gouverneur van de staat New York, Andrew Cuomo, bevestigd. Wel is er sprake van een kleiner deelnemersveld dan normaal gesproken.

Aan de laatste marathon van New York (in 2019) deden nog ruim 50.000 lopers mee. Dit jaar is er slechts plek voor 33.000 mensen. Het aantal deelnemers kan de komende maanden nog veranderen als de ontwikkelingen rond het coronavirus daartoe aanleiding geven.

"Het wordt een historische marathon", verklaarde organisator Ted Metellus. "Een editie die symbool staat voor de kracht, geestdrift en vastberadenheid van deze prachtige stad."

Aantal tickets al vergeven

De inschrijving voor de marathon gaat op 8 juni open, maar ongeveer de helft van het aantal startbewijzen is al vergeven. 16.000 tickets zijn namelijk voorbehouden aan atleten die zich vorig jaar aanmeldden en besloten hun inschrijving te behouden.

De marathon van New York wordt dit jaar op zondag 7 november georganiseerd.