Resten van het Russische vliegtuig dat neerstortte boven de Sinaï-woestijn

Zwarte doos ramptoestel Sinaï beschadigd

Het onderzoek naar de oorzaak van de vliegramp van zaterdag met een Russisch passagierstoestel boven de Sinaï-woestijn verloopt niet makkelijk, zegt het Egyptische ministerie van Verkeer. Een van de zwarte dozen met vluchtgegevens is beschadigd.

Bergingswerkers vonden vrij snel na de crash de twee zwarte dozen. Deskundigen hebben ze aan een eerste onderzoek onderworpen. De ene recorder bevat technische vluchtgegevens, de andere opnamen van de cockpitgesprekken.

De recorder met gesprekken uit de cockpit is gedeeltelijk beschadigd en daardoor wordt het erg lastig om die gesprekken te reconstrueren, zegt het ministerie in Caïro.

Inhoud

Het is volgens een woordvoerder nog te vroeg om iets over de inhoud van de zwarte dozen bekend te maken. Het onderzoek is nog bezig.

Bij de crash kwamen alle 224 inzittenden van de Airbus om het leven, voor het overgrote deel Russische toeristen die op weg waren naar huis.