Meer dan 8 miljoen Nederlanders gebruiken WhatsApp

Ondanks alles, toch lekker blijven appen

Begin dit jaar schreeuwden veel WhatsApp-gebruikers moord en brand, omdat hun geliefde app werd gekocht door Facebook. Veel mensen zouden niet langer appen, maar gaan Telegrammen of WeChatten.

Daar blijkt niets van waar. Meer dan 8,7 miljoen Nederlanders hebben WhatsApp op hun telefoon staan, ontdekte marktonderzoeker Telecompaper. "Blijkbaar stappen we met z'n allen heel snel over onze privacybezwaren heen. Want een jaar geleden zei iedereen nog over te zullen stappen. Sinds september vorig jaar zijn er een miljoen gebruikers bijgekomen," zegt tech-redacteur Rachid Finge. Volgens het rapport is WhatsApp bij vrouwen populairder dan bij mannen.

Ook hebben we massaal Facebook Messenger op onze telefoons gezet. Die app heb je nodig als je ook op je telefoon met je Facebook-vrienden wil chatten, eerst kon dat nog via de gewone Facebook-app. 3,7 miljoen mensen hebben deze app nu op hun telefoon staan.