Oekraïense perschef krijgt berichtje: 'We gaan met dat shirt spelen'
Een provocatie werd het genoemd, de contouren van het door Rusland geannexeerde De Krim op het shirt van de Oekraïense voetbalploeg. Ook staan de slogans 'Glorie aan Oekraïne' en 'Glorie aan onze helden' op het shirt, uitingen die mogelijk verwijzen naar de oorlog met Rusland waar Oekraïne sinds 2014 in verwikkeld is.
In dat shirt wilden de Oekraïners zondagavond de Johan Cruijff Arena betreden, voor de eerste groepswedstrijd van het EK tegen het Nederlands elftal. De UEFA sommeerde Oekraïne echter de politieke boodschappen van het tricot te verwijderen.
De spelers lijken zondag toch gewoon in het shirt met de landkaart - inclusief De Krim - tegen Oranje te spelen. Dat blijkt als verslaggever Bert Maalderink op de persconferentie van de Oekraïners een vraag stelt over het gewraakte voetbalshirt.
Roman Bezoes, speler van AA Gent, wil er weinig over zeggen. "Ik denk dat ik deze vraag niet kan beantwoorden, dan moet je aan de bond vragen. Zij beslissen daarover..."
De perschef is duidelijker. "Alles is goedgekeurd door de UEFA, de voorzitter van de Oekraïense bond is erover in gesprek met de UEFA. Meer kan ik er niet over zeggen." Niet veel later krijgt de perschef een berichtje op zijn telefoon en schept hij duidelijkheid. "We gaan in het shirt spelen, het is goedgekeurd."
Bekijk hieronder een reportage van Bert Maalderink van afgelopen donderdag bij de Oekraïners:
Hoe het bruisende Tirana het eindstation werd van Feyenoords Europese campagne
Tirana is een unieke en schitterende thuishaven voor het voetbal gebleken. Niet alleen voor AS Roma, maar onverwachts toch ook wel een beetje voor Feyenoord.
- Finale
Slot zag wat er in de eerste helft misging: 'Ging veel te veel door het midden'
Arne Slot zag zijn ploeg na rust beter voor de dag komen. De trainer vond dat Feyenoord het spel te weinig verplaatste.
- Finale
Feyenoord nipt onderuit in finale Conference League ondanks sterke tweede helft
De ploeg van Arne Slot speelt in Tirana een moeizame eerste helft, veert na rust op, maar komt in de finale tegen AS Roma net tekort: 1-0.