
Groepjes wielrenners uit België aangereden in Brabant en Zeeland
In Brabant en Zeeland zijn vanochtend groepjes Belgische wielrenners aangereden door automobilisten. In Bavel bij Breda reed de automobilist door na de aanrijding. Twee wielrenners kwamen ten val; een man van 72 is met een breuk, schaafwonden en kneuzingen naar het ziekenhuis gebracht. De andere wielrenner raakte lichtgewond.
De zestien wielrenners uit België fietsen volgens de politie op de weg en niet op het naastgelegen fietspad. De bestuurder van een zwarte Volkswagen Up met Nederlands kenteken wilde de groep passeren. Bij het inhalen heeft de automobilist waarschijnlijk twee wielrenners geraakt. De politie onderzoekt of er opzet in het spel is, zoals de Belgen zeggen.
Ook in Retranchement in Zeeuws-Vlaanderen werd een groepje Belgische wielrenners aangereden. Drie van hen raakten gewond, van wie een man uit Knokke-Heist voor behandeling naar het ziekenhuis moest.
De auto sloeg over de kop. De 19-jarige bestuurder had volgens de politie te veel gedronken. De man had twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken voor een beginnend bestuurder. Hij moest mee naar het politiebureau. Zijn auto raakte zwaar beschadigd, hij bleef zelf ongedeerd.
In de lente komt niet alleen het professionele wielerpeloton op gang. Volgens de wielersportbond NTFU zijn er zo'n 540.000 wielrenners actief in Nederland.
Schipper Nick probeerde camperdief uit Maas te redden: 'Hij was verward'
De verdachte werd door de politie getaserd bij zijn arrestatie.
Wonen, stikstof, asiel en klimaat: de crises stapelen zich op
Hoe kan het dat er in zo veel verschillende sectoren zo veel aan de hand is? En: wat doet dat met de gemoedstoestand van mensen?
- liveblog
Poetin voor het eerst in maanden naar het buitenland • 'Russen plunderen graanvoorraad'
In dit liveblog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.