
Alle 25 finalisten Songfestival bekend, België ook door
België is net als Nederland door naar de finale van het Eurovisie Songfestival. Het land kwalificeerde zich in de tweede halve finale voor de eindstrijd op zaterdag. Daarmee zijn alle 25 finalisten bekend.
Naast ons buurland plaatsen zich ook Tsjechië, Azerbeidzjan, Polen, Finland, Estland, Australië, Zweden, Roemenië en Servië. De Nederlandse inzending S10 had zich afgelopen dinsdag al gekwalificeerd met het nummer De Diepte. De organisatie maakte vanavond ook bekend dat zij zaterdag als elfde aan de beurt is in de finale.
In tegenstelling tot S10, die als laatste werd afgeroepen, hoefden Belgische fans niet lang in spanning te zitten: het land kreeg als eerste te horen dat het zich had geplaatst.
Inzending is de ballad Miss you van Jérémie Makiese:
Onder de afvallers vanavond was Ierland, dat het liedjesfestijn een recordaantal van zeven keer won maar de afgelopen tien edities slechts drie keer de finale wist te halen. Ook viervoudig winnaar Israël viel af.
Naast de twintig landen die zich vanavond en dinsdag kwalificeerden treden over twee dagen ook Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje en Groot-Brittannië op. Deze Grote Vijf doen elk jaar automatisch mee aan de finale.
Het evenement wordt dit jaar gehouden in de Noord-Italiaanse stad Turijn, omdat Måneskin vorig jaar de editie in Rotterdam won. Grootste kanshebber is dit jaar Oekraïne: de inzending kan door de oorlog in het land op sympathie rekenen en krijgt van de bookmakers een fifty-fifty kans om het festival op zijn naam te schrijven.
Dode en gewonden bij schietpartij in kerk VS, dader vastgebonden door kerkgangers
De man schoot tijdens een lunchbijeenkomst na de zondagochtenddienst. Toen de hulpdiensten aankwamen, hadden kerkgangers hem staande gehouden en vastgebonden.
Queen Elizabeth geniet zichtbaar van paardenshow
De 96-jarige koningin liet vorige week nog verstek gaan bij de opening van het parlementaire jaar, maar bezocht nu wel de Royal Windsor Horse Show.
- liveblog
'Oekraïense troepen bereiken grens met Rusland' • Oekraïense post wil Songfestival-postzegel
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.