
Man opgepakt voor vernieling pand van The Black Archives in Amsterdam
De politie heeft een 35-jarige man aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gebouw van de cultuurhistorische organisatie The Black Archives in Amsterdam.
Het pand van vereniging Ons Suriname, waar onder meer The Black Archives in huist, werd begin december beklad. Muurschilderingen van belangrijke figuren uit de zwarte geschiedenis werden overgeschilderd met witte verf. Ook werden er stickers op de deur geplakt met de tekst 'roetveegpiet is genocide'.
De bekladders van de muurschilderingen waren door een beveiligingscamera gefilmd. Op de beelden was te zien dat ze zo'n 8 minuten bezig waren en na afloop een foto maakten, meldt AT5.
De verdachte zit nog vast voor verhoor. De politie zegt meerdere aanhoudingen niet uit te sluiten. De muurschilderingen zijn inmiddels weer hersteld, meldt NH Nieuws.
Dit zijn de economische gevolgen van de partijprogramma's naast elkaar gelegd
Hoeveel geld ze willen uitgeven aan onderwijs, zorg en klimaat, en hoe hard de staatsschuld oploopt verschilt flink.
Waarom het in deze campagne plots veel over kernenergie gaat
In de politieke campagnes gaat het veel over het al dan niet bouwen van kerncentrales in Nederland. Waarom is dit zo'n belangrijk thema?
'Beslag gelegd op villa van Quincy Promes in Abcoude'
De voetballer wordt verdacht van mishandeling met zwaar lichamelijk letsel tot gevolg.