
Publiek vindt Wadden mooiste natuurgebied
Het Waddengebied is door het Nederlandse publiek uitgeroepen tot mooiste natuurgebied van het land. De Wadden kregen in een online-verkiezing de meeste stemmen. De Veluwe en Nationaal Park Hollandse Duinen zijn respectievelijk tweede en derde, maar mogen zich ook winnaar noemen.
De natuurgebieden krijgen ieder een geldbedrag van maximaal 300.000 euro. Ook komt er een campagne in binnen- en buitenland om ze te presenteren als iconen van de Nederlandse natuur.
De delta Biesbosch-Haringvliet krijgt een eervolle vermelding van de jury die de natuurgebieden voor de verkiezing selecteerde. Ook dat gebied krijgt 300.000 euro voor natuurontwikkelingen en voorzieningen voor bezoekers.
In totaal hebben 88.000 mensen hun stem uitgebracht voor de verkiezing, waaraan dertien gebieden en nationale parken meededen. Onder meer de Weerribben in Overijssel, Nationaal Park Heuvelrug en het eiland Saba in Caribisch Nederland grepen naast de titel.
De volledige uitslag
Natuurgebied | Provincie | Stemmen |
1. Het Nederlandse Waddengebied | Noord-Holland, Friesland, Groningen | 15.135 |
2. De Veluwe | Gelderland | 10.053 |
3. Nationaal Park Hollandse Duinen | Zuid-Holland | 8583 |
4. Nationaal Park Oosterschelde | Zeeland | 8029 |
5. NLDelta Biesbosch-Haringvliet | Noord-Brabant, Zuid-Holland | 7489 |
6. Grenspark Limburg | Limburg | 6736 |
7. Weerribben-Wieden | Overijssel | 6485 |
8. Van Gogh Nationaal Park | Noord-Brabant | 5905 |
9. Nationaal Park Drentsche Aa | Drenthe | 5493 |
10. Nationaal Park Nieuw Land | Flevoland | 4081 |
11. Nationaal Park Heuvelrug | Utrecht, Noord-Holland | 4075 |
12. De Friese WIJlanden | Friesland | 3213 |
13. Saba en omringende zee | Caribisch Nederland | 2666 |
De verkiezing was een initiatief van staatssecretaris Van Dam van Economische Zaken, die ook verantwoordelijk is voor natuurbeleid. De dertien gebieden die meededen, waren geselecteerd door een vakjury onder leiding van Pieter van Vollenhoven.
Van Dam hoopt dat de verkiezing leidt tot meer waardering voor natuur in Nederland. Ook wil hij natuurgebieden de kans geven zich te ontwikkelen tot "nationale iconen", net als de grachtengordel of de tulp. Hij heeft zelf alle twaalf genomineerde gebieden in Nederland bezocht en kreeg een online-rondleiding over Saba.
- liveblog
Ziekenhuispersoneel krijgt Pfizer als Janssen langer wegvalt • Winkels 'furieus' over uitspraken Rutte
Het belangrijkste nieuws over het coronavirus uit binnen- en buitenland van vrijdag 16 april.
Chinese economie groeit met recordsnelheid na coronacrisis
De groei van 18,3 procent is nog nooit eerder geregistreerd. Toch valt dat cijfer analisten tegen.
Historisch weinig huizen te koop, prijzen stijgen door
Sinds 1995 stonden er niet zo weinig huizen te koop als in het eerste kwartaal van 2021.