
Zes aanhoudingen bij demonstratie tegen asielzoekers Enschede
Bij een demonstratie tegen de komst van een asielzoekerscentrum in Enschede zijn zes mensen aangehouden voor het bezit van messen, een spandoek met een hakenkruis en geweld tegen de politie.
Vijf mensen hielden een spandoek vast waarop een hakenkruis in een prullenbak te zien was. Zij werden gearresteerd en het spandoek werd in beslag genomen. Vier van hen hadden ook wapens bij zich.
Opstootje
Volgens verslaggever Karin Albers keerden de demonstranten zich na de arrestaties tegen de politie en ontstond er een opstootje. Tegen één politieagent werd geweld gebruikt. Ook werd iemand aangehouden die weigerde gezichtsbedekking af te doen.
In Enschede demonstreerden zo'n 200 mensen tegen de komst van een asielzoekerscentrum. Daarbij was ook de anti-islambeweging Pegida aanwezig. Het protest werd georganiseerd door de groep Demonstranten Tegen Gemeente (DTG).
De politie en gemeente vinden dat de demonstratie rustig is verlopen.
- liveblog
Pfizer levert toch meer vaccins aan Nederland • 'Merkel wil lockdown verlengen'
Volg hier het belangrijkste coronanieuws uit binnen- en buitenland van dinsdag 19 januari.
Nog steeds klachten na eerste golf: 'Mijn denkniveau zit soms nog op 50 procent'
Naar schatting 10.000 tot 16.000 mensen hebben sinds de eerste coronagolf nog last van hun waarschijnlijke of vastgestelde coronabesmetting.
Migrantenkaravaan en Mexico kijken verwachtingsvol naar Biden
De inauguratie van president Biden is morgen. Gisteren nog werden duizenden Hondurese migranten die naar de VS willen hardhandig tegengehouden in Guatemala.