Het is een Russisch commercieel schip in februari gelukt om door een doorgaans onbegaanbaar deel van de Noordelijke IJszee te varen. Uniek. Normaal is dat rond deze tijd niet te doen vanwege het ijs. Doordat de ijslaag dit jaar dunner was, konden Russische ijsbrekers er eenvoudiger doorbeuken.
Het ijs in het Noordpoolgebied wordt door de opwarming van de aarde dunner en dunner. En door die ecologische ramp, komen ook economische kansen bloot te liggen. Grondstoffen in de bodem van het Noordpoolgebied lonken.
In onderstaande video legt NOS op 3 de strijd om de Noordpool aan je uit:
- liveblog
Ziekenhuiszorg verder in de knel • 11 procent minder rechtszaken door corona
Het belangrijkste coronanieuws uit binnen- en buitenland van donderdag 22 april.
Toezichthouder VS legt fabriek Janssen-vaccins stil vanwege gebrekkige hygiëne
Daardoor zijn de vaccins mogelijk vervuild. Deskundigen vrezen dat de productie in Baltimore nog maanden kan stilliggen.
Rutte: 'Niets vreemds gebeurd in ministerraad', oppositie wil geheime notulen openbaar
Het nieuws van RTL dat het kabinet bewust informatie heeft achtergehouden rond de toeslagenaffaire voor de Kamer, wekt grote verontwaardiging onder Kamerleden.