NOS Op 3
ANP Kippa

Alle Nederlandse artiesten samen hebben vorig jaar in het buitenland minder verdiend dan het jaar ervoor. In 2015 brachten alle artiesten 183,26 miljoen euro in het laatje. Da's een hoop, maar wel 1,8 procent minder dan in 2014. Toen waren ze goed voor 186,6 miljoen. 

Voor het eerst sinds de start van de onderzoeken, in 2004, is dat bedrag gedaald. Voor je idee, in 2004 verdienden alle artiesten samen in het buitenland nog maar 31,6 miljoen euro. 

De daling komt doordat Nederlandse artiesten in 2015 minder in het buitenland hebben opgetreden.

Dance

Het meest hebben we te danken aan de dancescene. Grote namen zoals Afrojack, Tiësto, Hardwell, Martin Garrix en R3HAB harkten gezamenlijk een dikke 126 miljoen euro binnen, 69 procent van het totaal.

Hieronder het lijstje met de meest geboekte artiesten. Let wel op, het gaat om artiesten met de meeste optredens in het buitenland. Niet de meest verdienende dj. Dat is Tiësto, hij kon in 2016 een bedrag van 33,75 miljoen euro op zijn rekening bijschrijven.

De meest geboekte Nederlandse artiesten in het buitenland

Artiest2015201420132012
R3HAB151167154192
Chuckie131147151185
W&W12311911875
Yellow Claw123966316
Don Diablo120984018
Tiësto118122128125
Oliver Heldens118981-
Jacco Gardner115471256
Laidback Luke111139152163
Quintino10913413889

In de top 50 staan slechts 8 artiesten die geen dance maken. Op nummer 8 is Jacco Gardner de hoogst genoteerde artiest. Daarna volgt My Baby op nummer 15 en Delain op nummer 30. Een oude bekende in de lijst is André Rieu, hij staat met zijn klassieke concerten op nummer 41.

STER reclame