Wawrinka stunt tegen Djokovic

Stanislas Wawrinka heeft verrassend de halve finales op de Australian Open bereikt. De als achtste geplaatste Zwitser nam in vijf sets revanche op titelhouder Novak Djokovic: 2-6, 6-4, 6-2, 3-6, 9-7.

Met de duels tussen de twee in New York en Melbourne uit 2013 in het achterhoofd (twee slopende vijfsetters), werd er vol verwachting naar dit treffen uitgekeken. Het duurde echter anderhalve set voordat er iets van die verwachtingen werd ingelost.

Djokovic leek op een simpele zege af te stevenen, want Wawrinka wist met zijn backhand geen vuist te maken. Pas toen de Zwitser zijn gevreesde wapen meer voluit ging slaan, kwam hij op gang.

Wawrinka toont meer lef

In de zesde game van de tweede set won Wawrinka zijn eigen servicegame na een 0-30 achterstand. Hij brak Djokovic in de volgende game na een prachtig punt en nu pas werd het een gevecht.

De 28-jarige Zwitser was even de baas en veroverde de derde set. In de achtste game van de vierde set brak Djokovic de opslag van Wawrinka, die een 30-0 voorsprong verspeelde. Het werd 2-2 in sets en het publiek ging er eens goed voor zitten.

In de beslissende vijfde set was het een gelijkopgaande strijd, waarbij de serveerder dominant was. Djokovic en Wawrinka hadden het beste voor het laatst bewaard. Lange rally's volgden elkaar op, op het resultaat viel geen peil te trekken.

Djokovic capituleert als eerste

Op 8-7 capituleerde Djokovic echter verrassend als eerste. Met een onnodige fout gaf hij plots een matchpoint weg en Wawrinka sloeg onmiddellijk toe. Djokovic is in Melbourne de eerste titelverdediger, sinds Rafael Nadal in 2010, die voor de halve finales wordt uitgeschakeld.

Wawrinka treft in de halve eindstrijd de Tsjech Tomás Berdych, die eerder de Spanjaard David Ferrer de baas was.