Koploper MVV loopt uit op Sparta

MVV Maastricht heeft zijn leidende positie in de Jupiler League versterkt.

Het won moeizaam van hekkensluiter FC Eindhoven (3-2) en Sparta Rotterdam, de nummer twee, verloor voor de derde week op rij punten: SC Veendam won met 2-1.

Mark Veldmate en Danny Schreurs bogen voor de rust een achterstand van MVV (Bryan Smeets had in eigen doel gekopt) om. Na de rust maakte Serhat Koc vanaf de stip gelijk, maar Tom van Hyfte kopte MVV toch nog naar de overwinning.

Lars Hutten zette Veendam op een besneeuwd veld op 1-0; de aanvaller kopte raak uit een vrije trap van Tom Overtoom; Sandro Calabro maakte voor rust vanaf de stip gelijk. Kort voor tijd tekende Robby Holder, net na te zijn ingevallen, voor Veendams 2-1.