'Misstanden bij Belastingdienst'

Bij de Belastingdienst gaan zo veel zaken niet goed, dat de staatskas miljarden misloopt. Dat stelt vakbond Abvakabo FNV op basis van meldingen van medewerkers van de fiscus.

De misstanden hebben te maken met de jarenlange bezuinigingen. Daardoor zijn er steeds minder werknemers, terwijl de hoeveelheid werk juist zou toenemen. Veel controletaken kunnen daardoor niet meer goed worden uitgevoerd.

Volgens de bond betekent dit dat frauderen met de belastingaangiften gemakkelijk onopgemerkt kan blijven.

Controle

De kans dat een bedrijf wordt gecontroleerd is eens in de 43 jaar; voor een burger ligt dat zelfs op eens in de 100 jaar, aldus de vakbond.

Medewerkers zouden de misstanden al vaker aan de kaak hebben gesteld bij leidinggevenden, maar dat leverde niets op. Daarom trekt Abvakabo FNV nu aan de bel.