Molenbrand mogelijk door vuurpijl

De brand in een oude molen in het Friese Burum is mogelijk veroorzaakt door vuurwerk. De politie heeft in de buurt van het verwoeste gebouw resten van vuurpijlen gevonden.

Ook gaan er volgens de politie geruchten dat er gisteravond een groepje jongeren in het dorp met vuurwerk in de weer was.

Restauratie

De 225 jaar oude molen brandde in ongeveer een half uur helemaal af. De koren- en pelmolen Windlust was gebouwd in 1787 op de plek waar in 1785 ook al een molen was afgebrand. In 2000 was de Windlust voor het laatst gerestaureerd.