Rijks kiest Augusta als naam topstuk

Het Rijksmuseum in Amsterdam heeft een 17de-eeuws schilderij van Caesar van Everdingen 'Augusta' genoemd.

Het topstuk werd in juni voor het eerst aan het publiek getoond, na een grondige restauratie. Het heeft oorspronkelijk geen titel en werd tijdelijk 'Meisje met brede hoed' genoemd.

Het Rijksmuseum schreef een wedstrijd uit, zodat het publiek een naam kon verzinnen. Ongeveer 12.500 namen werden er de afgelopen maanden bedacht.

Winnaar Anton Kamminga verzon de naam Augusta. "De zomerse uitstraling en het gevlochten mandje met pruimen hebben gezorgd voor de ingeving van de naam Augusta", zegt hij.