Overlast door sneeuw in noorden, vrachtwagens gestrand op ringweg Groningen
In het noorden van het land heeft de sneeuw vanavond tot veel problemen in het verkeer geleid. Zo stonden er in en om de stad Groningen flinke files en waren verschillende weggebruikers gestrand.
Op de onlangs geopende zuidelijke ringweg rond de stad Groningen waren verschillende vrachtwagens in het ondergrondse gedeelte gestrand. Volgens Rijkswaterstaat konden ze vanwege gladheid niet meer tegen de helling van het verdiepte gedeelte komen, wat leidde tot lange files.
"De politie is aanwezig op de zuidelijke ringweg om de boel in goede banen te leiden", zei een woordvoerder van Rijkswaterstaat eerder tegen RTV Noord. "Zeker als de vrachtwagens zwaar beladen zijn hebben ze er moeite mee."
Na 21.00 uur liet Rijkswaterstaat weten dat de problemen rondom Groningen "langzamerhand" oplossen. Inmiddels zijn er op de wegen rondom de stad geen files meer.
Rijkswaterstaat: kom niet via de snelweg naar Groningen
Ook op andere wegen leidde de sneeuw tot overlast. Zo kon op veel provinciale wegen en delen van de A7 alleen stapvoets worden gereden, zei de ANWB. Vanwege de gladheid waren meerdere voertuigen van de weg geraakt, zoals een vrachtwagen bij Garsthuizen.
Vanwege drukte werd mensen eerder vandaag geadviseerd om de A28 en A7 richting Groningen voorlopig te mijden.
Ook elders in het land leidde de sneeuw tot problemen in het verkeer. Zo gleed op de A28 in Drenthe een vrachtwagen van de weg. De avondspits volgt op een heel drukke ochtendspits, met vanochtend op het hoogtepunt meer dan 1000 kilometer file.
De sneeuw leidde op verschillende plekken tot files en ongelukken:
In Groningen is er plaatselijk is al een centimeter of 10 gevallen. In verband daarmee had het KNMI voor de provincie vanavond code oranje afgekondigd. Die geldt tot 23.00 uur vanavond. In veel andere provincies geldt tot morgenochtend code geel. Alleen op de Waddeneilanden is geen waarschuwing van kracht.
De sneeuw levert ook mooie plaatjes op in de provincie Groningen:
Vanavond daalt de temperatuur in het binnenland tot iets onder nul en kan het glad worden. In de loop van de nacht kan het opnieuw gaan sneeuwen.
Winterse buien verdwijnen
Morgen is er in het hele land kans op winterse buien. Dat is wel de laatste dag dat we met winterweer te maken hebben. Zaterdag is een overgangsdag en zondag kan het 15 of 16 graden worden.