De hulpdiensten in Zürich

Kinderen neergestoken in Zürich, 5-jarige ernstig gewond

In de Zwitserse stad Zürich heeft een man drie 5-jarige kinderen neergestoken, meldt de politie. Een van hen raakte zwaargewond. De twee andere kinderen zijn met lichte verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

De drie kinderen waren volgens lokale media met een begeleider op weg van school naar de naschoolse opvang. "Ik hoorde kinderen schreeuwen en toen kwamen er veel politieagenten", zei een getuige tegen de Zwitserse nieuwssite NZZ.

Kort na de steekpartij werd een verdachte opgepakt: een 23-jarige man uit China. De begeleider van de kinderen en een getuige overmeesterden de dader en hielden hem vast tot de politie arriveerde.

Waarom de man de kinderen aanviel is niet duidelijk. De politie gaat niet uit van een terroristisch motief.

Drie kinderen bij crèche neergestoken in Zürich