Beachvolleybalsters Stam en Schoon sluiten toptoernooi af met brons

Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij de Beach Pro Tour Finals in Doha een bronzen medaille veroverd. Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen grepen naast een medaille.

Stam en Schoon wonnen de strijd om de derde plaats van Taliqua Clancy en Mariafe Artacho del Solar uit Australië in twee sets: 21-18, 21-10.

Katja Stam en Raïsa Schoon tijdens een toernooi in Parijs

Eerder op de dag hadden ze de halve finale tegen het Amerikaanse koppel Sara Hughes/Kelly Cheng in drie sets verloren (24-26, 21-19, 15-10).

Geen plak voor Brouwer en Meeuwsen

Ook Brouwer en Meeuwsen werden - bij de mannen - in de halve finales uitgeschakeld. Het duo boog na drie sets voor de Polen Michal Bryl en Bartosz Losiak (19-21, 21-12, 15-11).

In de strijd om het brons verloor het Nederlandse koppel vervolgens met 20-22, 21-19, 14-16 van de Italianen Paolo Nicolai en Samuele Cottafava.

In Doha wordt het eerste seizoen van de Beach Pro Tour afgesloten. De beste tien beachvolleybalteams van de wereld bij de mannen en de vrouwen strijden er om de titel.

De Braziliaanse wereldkampioenen Duda en Ana Patricia wonnen de finale van het vrouwentoernooi met 21-18, 21-16 van Hughes en Cheng.

Bij de mannen ging de titel naar de Noren Anders Mol en Christian Sørum. De olympisch en wereldkampioenen waren met 21-18, 21-18 te sterk voor Michal Bryl en Bartosz Losiak uit Polen.