Ravage na plofkraak in winkelcentrum Hilversum

Veel schade bij plofkraak in centrum Hilversum

Bij een plofkraak in Hilversum is grote schade aangericht. De explosie in de geldautomaat was zo hevig dat brokstukken tot honderd meter verderop zijn gevonden. Ook de naastgelegen winkels, zoals een opticien, zijn beschadigd.

De verdachten zijn nog op de vlucht. Of ze iets hebben buitgemaakt is onduidelijk.

De plofkraak in winkelcentrum Kerkelanden vond rond 02.45 uur plaats. Getuigen hoorden twee harde knallen, meldt NH Nieuws. Zij spreken over twee daders die er na de plofkraak op een scooter vandoor gingen.

Omdat niet helemaal duidelijk was of er springstoffen waren achtergebleven, werd de Explosieven Opruimingsdienst Defensie ingeschakeld. Die heeft vanochtend een explosief onschadelijk gemaakt, maar doet nog verder onderzoek. Een deel van de straat is nog steeds afgezet.