NOS Schaatsen

Chinese invasie in Elfstedenhal: 'Op Spelen 2022 al succesvol zijn'

Koops leidt Chinese schaatsers op in Leeuwarden

Veertig Chinese schaatsers in opleiding hopen deze dagen de basis te leggen voor een medaille op de Olympische Spelen van 2022 in Peking. Dat doen zij - op zo'n 7.000 kilometer van huis - in de Elfstedenhal in Leeuwarden, onder leiding van Arie Koops.

Sommigen hebben amper ervaring met schaatsen, maar dat hoeft niet per se een probleem te zijn, zegt Koops. De voormalig technisch directeur van de KNSB heeft zo'n enorme vijver waaruit hij kan vissen. Daar moet wel iets goeds tussen zitten.

'Eerst andere landen inhalen'

Veertig sporters werden op lengte, gewicht, kracht, bouw en beweging geselecteerd. Allemaal hopen ze de nieuwe Zhang Hong (goud in Sotsji), Ye Qiaobo (twee keer zilver in Albertville) of Gao Tingyu (brons in Pyeongchang) te worden.

Moet Nederland zich al zorgen maken? "Ik denk dat het Nederlandse schaatsen zo goed is...", aldus Koops, die stapje voor stapje vooruit wil met de Chinezen. "Laten we eerst eens kijken of we andere landen in kunnen halen."