Video: Robot kan achterwaartse salto

Menig mens heeft er moeite mee, maar robot Atlas van Boston Dynamic doet het gewoon: een achterwaartse salto. Het nieuwste trucje kan aan een lange lijst van indrukwekkende ontwikkelingen van de tweebenige robot worden toegevoegd.

Het dochterbedrijf van de Japanse robotmaker SoftBank werkt al jaren aan Atlas. Zo kon hij inmiddels - hetzij wat wankel - door de sneeuw wandelen, dozen optillen en deuren openen. Zelfs een rotsachtig terrein een eitje.

Zijn laatste prestatie is dus een backflip. Allereerst springt hij moeiteloos met twee benen op een hoog blok. Daarna gooit Atlas zichzelf achterover, om uiteindelijk weer op twee benen te landen. En dat alles zonder correctie, iets wat olympische atleten zelfs nog moeilijk vinden.