Wethouder Arnhem overleeft motie van wantrouwen
In Arnhem heeft een motie van wantrouwen tegen SP-wethouder Elfrink het niet gehaald. De oppositiepartijen dienden de motie in tijdens een speciaal debat over de verziekte bestuurscultuur op het Arnhemse gemeentehuis. Zij vinden dat Elfrink te weinig is ingegaan op zijn eigen rol.
Onlangs verscheen een vernietigend rapport over de Arnhemse bestuurscultuur. Onderzoeker Paul Frissen stelt daarin dat er op het stadhuis sprake is van intimidatie en het schofferen van mensen.
Spijt
Tijdens het debat zeiden alle wethouders volgens Omroep Gelderland dat ze zijn geschrokken van de conclusies in het rapport. Zij willen naar eigen zeggen werken aan andere omgangsvormen op het gemeentehuis.
Daarnaast zeiden de wethouders dat het hen spijt als zij hebben bijgedragen aan de verstoorde verhoudingen. "Als ik mensen over de tenen heb gereden, dan spijt me dat oprecht", zei wethouder Elfrink.
Geen reflectie
De excuses van Elfrink waren niet voldoende voor de oppositiepartijen PvdA, VVD, GroenLinks, ChristenUnie, Arnhem Centraal en de Partij voor de Dieren. Gezamenlijk dienden zij een motie van wantrouwen in tegen de wethouder.
"We hebben bij wethouder Elfrink eigenlijk geen zelfreflectie gezien", zei fractievoorzitter Martien Louwers van de PvdA. "En als je het probleem niet erkent kun je ook niet werken aan de oplossing."
Moedwillig beschadigd
Fractievoorzitter Gerben Karssenberg van coalitiepartij CDA vindt dat de oppositie wethouder Elfrink moedwillig heeft willen beschadigen met de motie. "Het leek er vanavond op dat het maar om één ding ging: het beschadigen van wethouder Elfrink. En dat is gelukt."
Volgens de fractievoorzitter heeft het indienen van de motie de toch al slechte verhoudingen in de raad geen goed gedaan: "We zullen als raad moeten kijken hoe we nu met elkaar verder willen om nog iets van het rapport van Frissen te kunnen maken."
Wethouder Elfrink zei zelf niets over de motie. Nadat de stemming was geweest, beende hij zonder de pers te woord te staan de raadszaal uit.