Davis Cup hervormt en stapt af van vijfsetters
In de Davis Cup wordt vanaf volgend jaar alleen nog in het dubbelspel om drie gewonnen sets (best-of-five) gespeeld. Alle enkelspelen zullen over twee gewonnen sets gaan.
De directie van de internationale tennisfederatie ITF heeft diverse regelwijzigingen voor het landentoernooi goedgekeurd. Bij de jaarlijkse algemene ledenvergadering later dit jaar tijdens de US Open moeten de plannen definitief worden.
Drie dagen
Ondanks dat de wedstrijden korter zullen worden, zal een Davis Cup-ontmoeting over drie dagen blijven gaan. Bij de Fed Cup voor vrouwen wordt er twee dagen gespeeld.
Ook nieuw is dat de winnaars van de twee landentoernooien voor de eerste ronde van de volgende editie verzekerd zijn van een thuiswedstrijd.
"De Davis Cup en de Fed Cup zijn twee van de meest iconische teamcompetities in sport. Verandering is nodig om de volledige potentie te benutten", aldus ITF-president David Haggerty.