Robert Meeuwsen (l) en Alexander Brouwer

Brouwer en Meeuwsen naar finale in Hamburg

Beachvolleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen hebben zondag de finale bereikt van het majortoernooi in Hamburg. Het Nederlandse koppel versloeg in de halve finale op overtuigende wijze de Russen Konstantin Semenov en Viatsjeslav Krasilnikov: 21-18, 21-16.

Het Russische duo veroverde vorige week nog zilver op de EK in Zwitserland, waar Brouwer en Meeuwsen net naast het podium als vierde eindigden. Zondag waren de rollen echter omgedraaid. Brouwer en Meeuwsen gaven de nummers twee van Europa amper kans en lieten zien dat ze in vorm zijn.

Die vorm mogen ze later op de dag laten zien in de finale, waarin het Nederlandse duo de Amerikanen Nicholas Lucena en Phil Dalhausser treft. Zij rekenden in hun halve eindstrijd verrassend in twee sets af met de Braziliaanse wereldkampioenen Alison Cerutti en Bruno Oscar Schmidt: 21-16, 21-15.