'Kom niet meer naar de Luchtmachtdagen'
Wie nog op de bank zit en het idee opvat om naar de Luchtmachtdagen in Leeuwarden te gaan, kan zich beter bedenken. De organisatie roept belangstellenden die met de auto of het openbaar vervoer willen komen op niet meer te gaan. Bezoekers op de fiets zijn nog wel welkom.
De organisatie laat via Twitter weten te willen voorkomen dat mensen gefrustreerd raken door de lange wachtrijen. Er stonden vanmorgen lange files op de toegangswegen naar het terrein. Mensen die met de trein naar Leeuwarden kwamen, moesten lang wachten op een bus naar de vliegbasis.
Ook de treinen zaten volgens een woordvoerder van de organisatie overvol.
Er stonden files op onder meer de A31 (Harlingen-Leeuwarden) en de N355 (Buitenpost-Leeuwarden). Mensen lieten weten al uren in de file te staan.
Ook gisteren was het erg druk op de wegen in de regio. Rond 10.00 uur stond er zo'n 25 kilometer file op de snelweg en de provinciale wegen.
De organisatie zegt niet te zijn overvallen door de drukte. "Het is uitstekend voorbereid, maar je hebt nu eenmaal een maximale capaciteit. Zeker ook om de veiligheid te kunnen blijven garanderen." Wel was het al wel onverwacht vroeg druk. "Het is natuurlijk super voor het evenement, maar heel vervelend voor de verkeerssituatie."
De Luchtmachtdagen worden altijd goed bezocht. Dit keer lijkt de drukte groter dan anders doordat de JSF in Leeuwarden is te zien.
Thuisblijvers kunnen live meekijken met de Luchtmachtdagen via een livestream van de Luchtmacht.