Frank de Boer, succesvol trainer van Ajax

D-day voor Ajax en De Boer

Moederziel alleen in de spelersbus probeerde Frank de Boer zondag na het gelijkspel van Ajax bij De Graafschap (1-1) zijn teleurstelling over de gemiste landstitel van zijn ploeg te verwerken. Terwijl zijn spelers nog onder de douche stonden of spraken met de media, hing hij minutenlang met zijn hoofd tegen een ruit van het voertuig. Cameralieden en fotografen probeerden de eenzame trainer te vereeuwigen. Waren dit de laatste beelden van de oefenmeester in de eredivisie?

Vandaag zit De Boer om de tafel met de leiding van Ajax om te praten over zijn toekomst. Donderdag vertrekt de club naar China voor een aantal vriendschappelijke wedstrijden en De Boer liet eerder al weten voor die trip de knoop doorgehakt te willen hebben.

De Boer heeft nog een contract voor een jaar in de Amsterdam Arena. Desondanks hadden de trainer en club al afgesproken om te praten over het komende seizoen.

Geen invloed

Het gelijkspel tegen De Graafschap heeft geen invloed op de toekomst van de De Boer als trainer. De oefenmeester vertelde namelijk vrijdag al dat hij er wel uit was. "Dat heeft met allerlei factoren te maken, of je bijvoorbeeld nog perspectief ziet en zo", vertelde de oud-verdediger.

De spelersgroep staat in ieder geval nog achter de hoofdtrainer. Joël Veltman was daar na de wedstrijd in Doetinchem duidelijk over: "Ik weet eigenlijk wel zeker dat de ploeg wil dat hij blijft."

Volgens diverse media ligt een probleem voor de toekomst onder meer in de samenstelling van de technische staf. De ene assistent, Orlando Trustfull, zou niet overweg kunnen met de andere assistent, Dennis Bergkamp. Trustfull is door De Boer bij de staf gehaald, terwijl Bergkamp samen met Edwin van der Sar en De Boer de technische leiding heeft in de Arena; zij vormen het zogenaamde 'technische hart'.

Grote teleurstelling De Boer in spelersbus Ajax

Ligt de toekomst van De Boer in het buitenland?

Zaakwaarnemer Guido Albers zei afgelopen weekend dat er zich nog geen clubs bij hem gemeld hebben. Als De Boer aankondigt te vertrekken bij Ajax zal dat ongetwijfeld snel veranderen. Welke clubs kunnen rekenen op zijn aandacht?

"Valencia en Everton zou hij geweldig vinden", aldus Albers. "Het gaat erom wat de filosofie is bij de club en hoe je wilt voetballen. Dat is hetgeen waar Frank naar zoekt."

Twee jaar geleden overwoog De Boer een overgang naar Tottenham Hotspur. Hij bleef bij Ajax, maar Tottenham paste wel bij zijn ambities, zei De Boer toen: "Ik wil iets toevoegen aan een club. Dat mensen kunnen zeggen dat ze de hand van Frank de Boer zien. Monaco zegt me niets. Is al een gearriveerde club."

'Frank de Boer kijkt vooral naar de filosofie van een club'