IS verwoest oudste christelijk klooster Irak

  • Hollandse Hoogte | AP
    Satellietfoto van 28 september 2014
  • Hollandse Hoogte | AP
    Satellietfoto van 31 maart 2011

Terreurorganisatie Islamitische Staat heeft het oudste christelijke klooster van Irak verwoest. Van het gebouw uit de zesde eeuw is niets meer over. Persbureau Associated Press heeft satellietfoto's in handen gekregen waarop de puinhoop te zien is.

Eerder werd door kerkelijke autoriteiten al gevreesd voor het voortbestaan van het bouwwerk. Deze angst is nu waarheid geworden, tonen de satellietbeelden.

Klooster verwoest oudste klooster Irak

Dair Mar Elia of Saint Elijah's Monastry ligt bij het noordelijke Mosul, de grootste stad in handen van IS. Het werd rond 595 gesticht door een Assyrische monnik. Het klooster is eeuwenlang bezocht door duizenden christenen, en afgelopen jaren ook door Amerikaanse militairen die in Irak dienden.

Archeologen kijken machteloos toe hoe IS op grote schaal cultureel erfgoed vernietigt in Irak en Syrië. Eerder bliezen IS-terroristen onder meer een historische tempel op in de ruïnestad Palmyra in Syrië.

Het klooster voordat het werd vernietigd