Explosie in Amsterdamse Staatsliedenbuurt
De Staatsliedenbuurt in Amsterdam-West is vanochtend vroeg opgeschrikt door een explosie. Rond 05.00 uur ontplofte op de Fannius Scholtenstraat een projectiel. In zeker twee woningen zijn ruiten gesprongen. Ook hebben drie geparkeerde auto's schade opgelopen; een auto is zwaar beschadigd.
Bij de ontploffing is niemand gewond geraakt. Het projectiel lag volgens de politie midden op straat. Een woordvoerder zegt dat vooralsnog wordt uitgegaan van een gerichte actie.
Een getuige spreekt van een keiharde knal. Een uur voor de ontploffing was in de Fannius Scholtenstraat ook al een hard geluid te horen. De politie onderzoekt waar die knal vandaan kwam en of er een verband is met de explosie om 05.00 uur.
De politie heeft urenlang sporenonderzoek gedaan. Rond 10.00 uur is de straat weer vrijgegeven. Een woordvoerder kan nog niets zeggen over het gebruikte projectiel. Getuigen wordt gevraagd zich te melden.