Aleppo krijgt weer medicijnen
De Syrische president Assad heeft toestemming gegeven voor de levering van een lading medicijnen aan de Aleppo. Dat meldt Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
De medicijnen (vaccins, infusen en chirurgische hulpmiddelen), worden verspreid in delen die de oppositie in handen heeft. In totaal gaat het om 28.000 kilo aan medicatie.
Sinds september zijn er maar weinig hulpgoederen Syrië binnengekomen. Toch is de WHO hoopvol dat de levering al volgende week kan plaatsvinden. "In het verleden hebben we wat problemen gehad met het verdelen van bepaalde hulpmiddelen, maar de situatie is nu veel beter", zegt een woordvoerder.
Damascus
Ook de twee districten Ghouta en Mouadamiya bij Damascus worden even opengesteld voor hulpverleners. In twee jaar tijd kreeg Mouadamiya slechts een keer eerder een lading met medicijnen. Naar de districten worden 100 ton medicijnen gestuurd.
Het conflict in Syrië heeft sinds 2011 het leven gekost aan meer dan 200.000 mensen. Zo'n 4,7 miljoen Syriërs wonen in gebieden die moeilijk te bereiken zijn, schat de VN. Zeker 240.000 Syriërs zijn compleet afgesloten van de buitenwereld, omdat hun stad is belegerd door het Syrische leger of de oppositie.
Cultuur
Door de burgeroorlog is ook veel cultuur verwoest in Syrië. Nieuwe satellietbeelden laten zien dat 290 plekken met cultureel erfgoed beschadigd zijn.
Een speciale VN-organisatie heeft de satellietfoto's bekeken en concludeert dat 24 locaties volledig in puin liggen. 189 andere plekken zijn zichtbaar beschadigd en van 77 locaties wordt gevreesd dat ze schade hebben opgelopen.
De gevechten tussen het leger van Assad en oppositie vinden plaats tussen verschillende beschermde culturele gebouwen. Zo gebruikten beide partijen eeuwenoude forten als militaire bases en heeft het Syrische leger scherpschutters gepositioneerd op de Citadel van Aleppo, een van de oudste en grootste kastelen van de wereld.
Ook werd de burcht Krak des Chevaliers bij Homs aangevallen door de oppositie. In maart heroverde het Syrische leger het 900 jaar oude kasteel, maar niet voordat het maandenlang gebombardeerd werd.