Oranje wint met ruime cijfers

Nederland heeft zijn voorlaatste duel in aanloop naar het WK gewonnen. Ghana, eveneens WK-deelnemer, werd in De Kuip op een ruime 4-1 nederlaag getrakteerd.

Oranje, met Ibrahim Afellay en Michel Vorm in de basis, domineerde vanaf de start, al haalde het daar aanvankelijk weinig voordeel uit. In de opbouw van de aanval zat veel te weinig vaart, waardoor pas in de 30ste minuut de eerste kans te noteren viel.

Daaruit was het wel gelijk raak: op het randje van buitenspel schoot Robin van Persie de bal vol op de Ghanese doelman Kingson, waarna Dirk Kuijt de rebound simpel binnentikte. Ook na de 1-0 creëerde Nederland weinig, maar nog altijd meer dan het stugge Ghana, dat doelman Vorm nimmer tot een redding dwong.

Oranje op dreef in slotkwartier

Na de rust kreeg Sander Boschker, die Vorm verving, het niet veel drukker. Nederland bleef eenvoudig overeind en loerde op z'n dooie akkertje naar de 2-0.

Toen De Kuip bijna in slaap was gedommeld, sloeg Oranje toe via invaller Rafael van der Vaart. Na een prachtige steekpass van Mark van Bommel schoot Van der Vaart beheerst binnen.

Miscommunicatie tussen Joris Mathijsen en Giovanni van Bronckhorst leidde totaal onverwacht de door Asamoah Gyan gemaakte 2-1 in, maar in het laatste kwartier was Oranje weer ouderwets op dreef.

De prima ingevallen van der Vaart scoorde bijna van grote afstand, waarna Wesley Sneijder even later met een schitterende volley wel het net vond. Van Persie zette vanaf elf meter de eindstand op het bord. Dat die strafschop via een schwalbe van Van der Vaart tot stand gekomen was, mocht de pret niet drukken.

Nederland-Ghana 4-1 (1-0) 1-0 Dirk Kuyt (30.) 2-0 Rafael van der Vaart (72.) 2-1 Asamoah Gyan (78.) 3-1 Wesley Sneijder (80.) 4-1 Robin van Persie (strafschop, 87.)