Syrië: bloedbad bij school in Homs
In de Syrische stad Homs is het dodental van de dubbele aanslag bij een school opgelopen tot 39, onder wie dertig kinderen. Dat meldt het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten, dat zijn informatie krijgt van lokale contacten.
Het Syrische staatspersbureau SANA spreekt van zeker 32 doden, onder wie ten minste tien kinderen.
Op het moment dat de kinderen het schoolgebouw verlieten, werd een auto tot ontploffing gebracht. Enkele minuten later blies een aanslagpleger zichzelf op.
Alawitische wijk
Tientallen mensen, onder wie opnieuw veel kinderen, raakten gewond door de explosies. De aanslagen vonden plaats in een wijk waar overwegend alawieten wonen, een religieuze minderheid waartoe ook president Assad behoort. Niemand heeft de verantwoordelijkheid opgeëist.
In het verleden werden soortgelijke aanslagen gepleegd door Syrische rebellen die tegen het leger van Assad vechten. In Homs begon de opstand tegen het bewind van Assad, maar de stad is grotendeels heroverd door het regeringsleger.
Minder AstraZeneca-vaccins naar EU, tekort treft ook Nederland
Voor de hele EU zijn minder vaccins beschikbaar. Volgens de farmaceut komt dat door productieproblemen in de fabriek in België.
Levenslang en toch op vrije voeten; minister zit met gratie verlenen in zijn maag
Minister Dekker wil bekijken of hij wel de aangewezen persoon is om te beslissen over gratie voor levenslang gestraften.
'In 2009 zagen we vaccineren als militaire operatie, we waren als eerste klaar'
Volgens de luitenant-kolonel die tijdens de Mexicaanse griep het vaccineren leidde, heeft het ministerie haar hulp deze keer afgeslagen.