Van Nelle op werelderfgoedlijst
De Van Nelle-fabriek in Rotterdam staat sinds vandaag op de werelderfgoedlijst van de Unesco. Dat heeft het Werelderfgoedcomité van Unesco in Qatar besloten.
De erkenning betekent dat de Nederlandse overheid door de VN-organisatie wordt verplicht om de voormalige koffie-, thee- en tabaksfabriek goed te onderhouden. De Van Nelle-fabriek krijgt mogelijk ook geld van Unesco.
Wereldwijde reclame
Het besluit betekent wereldwijde publiciteit voor het gebouw. De fabriek dateert van eind jaren twintig. Tegenwoordig zitten er mediabedrijven en ontwerpbureaus in.
Nederland telt nu tien erkende erfgoederen, waaronder de Waddenzee, de Amsterdamse grachten en de molens bij Kinderdijk. Deze attracties trekken veel toeristen.
De Rotterdamse burgemeester Aboutaleb is blij met de uitverkiezing, zei hij vanuit Qatar. Rotterdam is volgens hem onbetwist de architectuurstad van Nederland. "Ik ben dan ook ontzettend trots op onze nieuwe en historische iconen. De Van Nelle-fabriek is een van die iconen; een gebouw dat uniek is voor zijn tijd, in materiaal en vorm en vanuit sociaal oogpunt."
Gedode Sedar Soares doet in deepfake-video oproep aan dader en getuigen
De politie denkt niet langer dat Soares in 2003 is doodgeschoten omdat hij sneeuwballen gooide naar een auto, maar dat hij is geraakt door een verdwaalde kogel bij een ripdeal.
Van Dijk (PvdA) nog niet terug in Tweede Kamer, hoopt op eerherstel
Als het externe onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag Van Dijk vrijpleit, wil hij wel terugkeren bij de PvdA-fractie.
- liveblog
Staat van beleg in Oekraïne verlengd • Rusland bouwt nieuwe intercontinentale raketten
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.