Bejaarde stuntpiloot omgekomen
In de VS is een bejaarde stuntpiloot van 77 omgekomen toen hij tijdens een vliegshow ondersteboven op de landingsbaan belandde. De man probeerde op zijn kop zo dicht mogelijk bij de grond te komen. Het was de bedoeling om met een mes dat op zijn vliegtuig was gemonteerd een lint door te snijden.
De dubbeldekker uit 1944 vloog meteen in brand. Volgens een ooggetuige probeerde piloot Edward Andreini een aantal malen de stunt uit te voeren, maar lukte het steeds niet. Bij de derde poging ging het mis.
Andreini vloog volgens de ooggetuige te laag en raakte het asfalt. De stuntman schuurde ongeveer 150 meter over de landingsbaan en kwam tot stilstand. De tweedekker was toen nog intact.
Onderzoek
Na enkele minuten vloog het vliegtuig in brand. Pas daarna kwam iemand met een brandblusser en het duurde nog veel langer voordat er bluswagens kwamen.
De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA is een onderzoek gestart naar het ongeluk tijdens de vliegshow in de staat Californië.
Edward Andreini vloog sinds zijn zestiende en voerde al tientallen jaren vliegstunts uit.
- liveblog
Plannen voor vakantiefieldlabs • Regeringscrisis Slowakije om aankoop Spoetnik-vaccin
Het coronanieuws van woensdag 3 maart.
Teststraat Bovenkarspel morgen weer open, explosief was zelf gefabriceerd
De ontploffing werd veroorzaakt door een metalen cilinder met een explosieve stof erin. Er is nog geen zicht op een dader.
Capitool extra beveiligd na berichten over nieuwe bestorming
Complotdenkers geloven dat Donald Trump op 4 maart geïnaugureerd wordt voor een tweede termijn.