Minister Schultz in zelfrijdende auto
In Amsterdam is voor het eerst een test op de weg gedaan met zelfrijdende auto's. Op de A10 werd gereden met auto's die zijn ontwikkeld door DAVI, een samenwerkingsverband van onder meer TNO, Connekt, de TU's Delft en Eindhoven, een aantal technologische bedrijven en de Rijksdienst voor het Wegverkeer.
DAVI wil dat automatisch rijden voor veel mensen beschikbaar komt. Het is de bedoeling dat er een gebruiksvriendelijk systeem komt dat kan worden ingebouwd in nieuwe en bestaande auto's. DAVI zal het systeem verder ontwikkelen, samen met het bedrijfsleven, overheden en kennisinstellingen.
'Een pracht-innovatie'
Minister Schultz, die vandaag zelf meereed in een van de auto's, vindt het een pracht-innovatie. "Als auto's met elkaar communiceren en gelijktijdig optrekken of afremmen, voorkom je schokbewegingen op de weg en stroomt het verkeer vlotter door."
Volgens haar wordt met dit systeem de beschikbare ruimte op de wegen beter benut en is dat in een land met zo'n druk wegennet als Nederland handig.
- liveblog
De avondklok is ingegaan• Rust in grote delen van het land, maar ook protest en opstootjes
Volg hier het belangrijkste coronanieuws uit binnen- en buitenland van zaterdag 23 januari.
CDA, PvdA en GroenLinks openen aanval op Ruttes 'marktdenken' en 'gebroken beloftes'
CDA-leider Hoekstra was snoeihard en sprak van het ontbreken van visie en het breken van beloftes.
Om 21.00 uur is de avondklok ingegaan, dit zijn de regels en uitzonderingen
Ga je voor je werk naar buiten, dan heb je een werkgeversverklaring nodig. Als je zonder geldige reden buiten bent, krijg je een boete van 95 euro.