Schoof: terreurdreiging onveranderd
De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid benadrukt dat er in Nederland geen verhoogde dreiging is voor aanslagen. Volgens Dick Schoof is er geen reden om het dreigingsniveau in ons land te verhogen.
Eerder besloot het ministerie van Buitenlandse Zaken al het ambassadepersoneel in Jemen terug te halen naar Nederland. Volgens het ministerie is de ambassade een mogelijk doelwit voor terroristen.
Schoof bevestigt dat er een dreiging is tegen Nederlandse doelen in Noord-Afrika en het Midden-Oosten, in het bijzonder in Jemen. "Maar er is geen dreiging tegen doelen hier in Nederland."
Substantieel
Toch is het officiële dreigingsniveau in Nederland "substantieel". Dat is het op een na hoogste niveau. Volgens de coördinator terrorismebestrijding heeft dat niets te maken met de informatie die de afgelopen dagen bekend is geworden.
"Dat dreigingsniveau is gebaseerd op al langer bekende informatie en heeft vooral te maken met de terugkeer van Syriëgangers", zegt Schoof.
Kroatische politie schiet op snelweg op voetbalfans van Hajduk Split
De fans waren op de terugweg na een verloren wedstrijd tegen Dinamo Zagreb, toen hun auto's en bussen de snelweg blokkeerden. Ze keerden zich tegen de politie.
- liveblog
Russische minister: sancties trekken zware wissel • Poolse president Duda spreekt parlement toe in Kiev
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
Oekraïne vreest dat Sjevjerodonetsk het nieuwe Marioepol wordt
Volgens de gouverneur van de regio Loegansk ligt Sjevjerodonetsk zwaar onder vuur en probeert het Russische leger de stad te omsingelen.