Kilo's dode vis door blikseminslag
Vrijwilligers van hengelaarsvereniging De Karper hebben ongeveer 2000 kilo dode vis uit het Gat van Leuvenheim gehaald, een viswater bij Brummen. De vissers vermoeden dat de vissterfte veroorzaakt is door blikseminslag.
Aan de randen van de plas staat zwartgeblakerd riet. De hengelaarsvereniging vermoedt dat vorige week donderdag de bliksem is ingeslagen. Om andere mogelijkheden uit te sluiten zijn watermonsters genomen.
Volgens de vissers van De Karper dreven er grote hoeveelheden snoekbaarzen en karpers op het water. Vermoedelijk zit er nu geen vis meer in de plas.
Corona raakt werkende jongeren hardst: 60.000 minder flexwerkers
In het eerste kwartaal had zo'n 66 procent van de jongeren een baan, dat liep drie maanden later terug naar 60 procent.
Peilingwijzer: fragmentatie ongekend met vijftien partijen die kans maken op zetel
Lukt het Volt en JA21 inderdaad om de Tweede Kamer te halen, dan zou daar een recordaantal partijen vertegenwoordigd zijn.
Duitsland verlengt lockdown tot eind maart, wel iets meer ruimte voor winkels
De meeste winkels mogen alleen open in regio's met weinig coronabesmettingen, maar hiervoor wordt de norm wel versoepeld.