EC verwijst ACTA door naar Hof
De Europese Commissie probeert niet langer om het anti-piraterijverdrag ACTA op korte termijn geratificeerd te krijgen. De commissie wil het Europese Hof van Justitie er eerst naar laten kijken.
Volgens eurocommissaris De Gucht bestaat er veel desinformatie over het ACTA-verdrag. Een uitspraak van het Hof kan die volgens De Gucht wegnemen.
Het verdrag is bedoeld om digitaal auteursrecht te beschermen van bijvoorbeeld muziek en films, maar tegenstanders zeggen dat het de vrijheid van meningsuiting inperkt en leidt tot censuur.
Symbolisch
In verscheidene landen zijn protesten geweest tegen het ACTA-verdrag. Vorige week weigerde de Tweede Kamer in te stemmen met het anti-piraterijverdrag.
De Kamer drong er bij het kabinet op aan een oordeel van het Europese Hof van Justitie te vragen.
EU-functionarissen zeggen dat het verdrag meer symbolisch is, omdat er nauwelijks iets verandert aan de huidige wetgeving.
- Finaleliveblog
Droom Feyenoord spat uiteen • Roma viert winst Conference League
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws rond de Conference League-finale tussen Feyenoord en AS Roma in Tirana.
- Finale
Onrustig in Rotterdam na nederlaag Feyenoord, tientallen aanhoudingen
De politie zette onder meer het waterkanon in op de Coolsingel.
Nieuwe regels 'slots' moeten Schiphol lucht geven
Luchtvaartmaatschappijen raken hun start- en landingsrechten tijdelijk niet kwijt als ze er geen gebruik van maken. Dat moet ertoe leiden dat ze minder vluchten uitvoeren.