EK beach in 2012 in Scheveningen
De Europese vollebalbond CEV heeft de EK beachvolleybal van volgend jaar aan Scheveningen toegewezen.
De 20ste editie van het toernooi wordt gespeeld op het Scheveningse strand en in het The Hague Beachstadion van 29 mei t/m 3 juni.
Het EK vervangt het toernooi uit de World Tour, dat dit jaar in augustus in Scheveningen werd gehouden. Dat heeft onder meer te maken de Olympische Spelen in Londen. Het World Tour-circuit zal in 2013 Scheveningen weer aandoen.
Aan het EK zullen zowel bij de mannen als de vrouwen 32 duo's meedoen, met in beide groepen drie of vier Nederlandse koppels. Zij maken op het EK kans extra punten voor olympische kwalificatie te verdienen.
Drievoudig Europees kampioenen Reinder Nummerdor en Richard Schuil krijgen de kans hun Europese titel te heroveren. "Dit is echt super voor ons, spelen voor eigen publiek, familie en vrienden in een stadion dat al aardig vertrouwd begint te raken", aldus Nummerdor.
- liveblog
Lat voorkomt voorsprong Willem II • Publiek al winnaar bij degradatiederby
Na de wekelijkse dosis voorbeschouwing op het nationale en internationale voetbalweekend tijd voor actie in onder meer de eredivisie en de eerste divisie.
Deur naar Olympische Spelen staat nog open voor Dumoulin
De dertigjarige renner is nog altijd met onbetaald verlof, maar de KNWU heeft zijn naam nog niet doorgestreept voor Tokio.
Revaliderende Jelinkova stond alweer op ski's, maar 'alleen om naar boven te lopen'
Skiester Adriana Jelinkova scheurde in januari haar voorste kruisband. Sindsdien is ze bezig aan een intensief revalidatieproces, dat niet altijd makkelijk is. "Ik mis mijn ski's."