Kamer wil geen visum omstreden imam
Een meerderheid in de Tweede Kamer vindt dat de omstreden imam al-Maghraoui uit Marokko niet mag worden toegelaten in Nederland.
De As Soennah-moskee in Den Haag heeft de imam uitgenodigd om eind deze maand een conferentie bij te wonen. De man is omstreden, omdat hij in Marokko huwelijken met 9-jarige meisjes zou hebben goedgekeurd en radicale preken geeft.
Nederlandse wet
In elk geval VVD, PvdA, CDA, PVV en SGP vinden dat de imam geen visum moet krijgen, omdat hij ideeën verkondigt die haaks staan op de Nederlandse wet.
De PVV vindt dat de moskee meteen moet worden gesloten als de imam toch spreekt.
Volgens voorzitter Tahini van de As-Soennah Moskee is het verstandig goed te komen luisteren naar de imam als hij tijdens de conferentie komt spreken. Dan is er alle gelegenheid om hem te vragen wat hij nu precies heeft bedoeld, zegt hij.
De conferentie wordt gehouden van 23 tot en met 27 december in Den Haag. Voor de Arabischtalige conferentie zijn imams uit de hele wereld uitgenodigd.
Protestantse kerk in VS stopte misbruik jarenlang in de doofpot
Het onderzoek werd een jaar geleden ingesteld na een stroom van klachten over misbruik.
Vrouw in Burgh-Haamstede vermoedelijk met zuur overgoten
Dat gebeurde rond half elf zondagavond. Er is nog niemand aangehouden.
Voor het eerst meer dan 100 miljoen mensen op de vlucht: 'Grimmig cijfer'
Conflicten in Afrika, landen als Afghanistan en Myanmar en Oekraïne hebben het cijfer over de grens van 100 miljoen geduwd. VN-commissaris Grandi noemt het een record dat nooit gevestigd had mogen worden.