
Zeker 12 doden bij ongeluk migrantenboten Tunesië
Ten minste 12 migranten zijn omgekomen bij een bootongeluk voor de kust van Tunesië, meldt de Tunesische kustwacht. Nog eens 10 opvarenden worden vermist. De slachtoffers maakten deel uit van een groep van 120 mensen die probeerden de Middellandse Zee over te steken, op weg naar Italië.
De vier boten waarmee zij vertrokken, zonken in de buurt van de havenstad Sfax, een plek vanwaar veel migranten proberen de oversteek te maken. De andere opvarenden, 98 mensen, zijn levend uit het water gehaald door de kustwacht. Hoe de boten tot zinken kwamen, is niet bekend.
Tientallen omgekomen
In de afgelopen maanden zijn al tientallen migranten omgekomen voor de Tunesische kust. Het Tunesische ministerie van Binnenlandse Zaken zei afgelopen week dat er vorig jaar meer dan 20.000 mensen zijn opgepakt die per boot vanuit Tunesië de oversteek wilden maken naar Europa. Minstens 15.000 mensen zouden met succes Italië bereikt hebben.
Volgens VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR kwamen er afgelopen jaar ruim 123.000 migranten aan in Italië, 28.000 meer dan in 2020. De meesten van hen komen uit Afrika en het Midden-Oosten en zijn op de vlucht voor oorlog en armoede.
'Mogelijk schadelijke pesticiden op fruit en groenten fors toegenomen'
Uit analyse van bijna 100.000 monsters blijkt dat er omstreden pesticiden zitten op bijna een derde van al het fruit. Volgens toxicologen zijn die voor consumenten vrijwel zeker niet schadelijk.
Ambtenaren VWS zullen zich niet meer bemoeien met OMT-adviezen, zegt Kuipers
De minister erkende in de Tweede Kamer dat de schijn kan zijn ontstaan dat ambtenaren de adviezen hebben beïnvloed.
Feyenoordfans vieren feest in Tirana, ook incidenten
Behalve feest was er ook een confrontatie met de politie. Daarbij zijn gewonden gevallen.