Laura en Merel Smulders ANP

Op 23 juli gaat in Tokio de 32ste editie van de Olympische Spelen van start. Bij de vorige Spelen haalde Nederland negentien medailles. Wie moeten er dit keer voor het Oranje-succes gaan zorgen?

Hieronder het overzicht van Nederlandse sporters die zich gekwalificeerd hebben voor Tokio. Op 15 juli maakt NOC*NSF de definitieve afvaardiging van TeamNL bekend.

Wie hebben zich geplaatst voor Tokio?

Sport Gekwalificeerd *
* Nog niet officieel aangewezen door NOC*NSF
Atletiek Dafne Schippers (100 meter, 200 meter en 4x100m estafette)
Sifan Hassan (1.500, 5.000 en 10.000 meter)
Lieke Klaver (400 meter, 4x100m estafette, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Jessica Schilder (kogelstoten)
Nadine Visser (100 meter horden, 4x100 meter estafette)
Femke Bol (400 meter horden, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Marije van Hunenstijn (100 meter, 4x100 meter estafette)
Lisanne de Witte (400 meter, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Susan Krumins (10.000 meter)
Menno Vloon (polsstokhoogspringen)
Diane van Es (5.000 meter)
Jorinde van Klinken (discuswerpen)
Irene van der Reijken (3.000 meter steeplechase)
Bart van Nunen (marathon)
Khalid Choudkoud (marathon)
Andrea Deelstra (marathon)
Abdi Nageeye (marathon)
Jill Holterman (marathon)
Michel Butter (reserve marathon)
Anouk Vetter (meerkamp)
Andrea Bouma (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Nadine Broersen (meerkamp)
Emma Oosterwegel (meerkamp)
Hanneke Oosterwegel (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Jamile Samuel (100 meter, 200 meter, 4x100m estafette)
Naomi Sedney (4x100m estafette)
Zoë Sedney (100 meter horden)
Leonie van Vliet (4x100m estafette)
Anne van de Wiel (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Ramsey Angela (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Terrence Agard (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Solomon Bockarie (4x100 meter estafette)
Liemarvin Bonevacia (400 meter, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Pieter Braun (meerkamp)
Taymir Burnet (200 meter, 4x100m estafette)
Tony van Diepen (800 meter, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Jochem Dobber (400 meter, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Mike Foppen (5.000 meter)
Christopher Garia (4x100 meter estafette)
Joris van Gool (4x100 meter estafette)
Rutger Koppelaar (polsstokhoogspringen)
Churandy Martina (4x100 meter estafette)
Hensley Paulina (4x100 meter estafette)
Nick Smidt (400 meter horden)
Noud Wardenburg (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
Baanwielrennen Harrie Lavreysen (keirin, sprint, teamsprint)
Jeffrey Hoogland (sprint, teamsprint)
Matthijs Büchli (kerin, teamsprint)
Jan-Willem van Schip (madison, omnium)
Roy van den Berg (teamsprint)
Yoeri Havik (madison)
Shanne Braspennincx (keirin, sprint, teamsprint)
Laurine van Riessen (keirin, sprint, teamsprint)
Kirsten Wild (madsion, omnium)
Amy Pieters (madison)
Badminton Mark Caljouw (enkelspel)
Selena Piek, Cheryl Seinen (vrouwen dubbelspel)
Robin Tabeling, Selena Piek (gemengd dubbelspel)
Basketbal 3x3-mannen
Beachvolleybal Sanne Keizer/Madelein Meppelink
Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen
Raisa Schoon/Katja Stam
BMX Judy Baauw
Laura Smulders
Merel Smulders
Niek Kimman
Twan van Gendt
Joris Harmsen
Boksen Enrico Lacruz (-63 kg)
Nouchka Fontijn (-75 kg)
Boogschieten * Sjef van den Berg
* Rick van der Ven
* Steve Wijler
Gaby Bayardo Chan
Mannenploeg
Gewichtheffen Enzo Kuworge (klasse +109kg)
Golf Anne van Dam
Handbal Vrouwenploeg
Hockey Mannen- en vrouwenploeg
Judo Sanne Verhagen (-57 kg en mixed team)
Tornike Tsjakadoea (-60 kilogram en mixed team)
Juul Franssen (-63 kilogram en mixed team)
Sanne van Dijke (-70 kilogram en mixed team)
Guusje Steenhuis (-78 kilogram en mixed team)
Tessie Savelkous (+78 kilogram en mixed team)
Frank de Wit (-81 kilogram en mixed team)
Noël van 't End (-90 kilogram en mixed team)
Michael Korrel (-100 kilogram en mixed team)
Henk Grol (+100 kilogram en mixed team)
Kanovaren Martina Wegman (kajak slalom K1)
Mountainbiken Anne Tauber
Anne Terpstra
Mathieu van der Poel
Milan Vader
Paardensport Dressuur (Edward Gal, Hans Peter Minderhoud, Marlies van Baalen)
Eventing (Janneke Boonzaaijer, Merel Blom)
Springen (Marc Houtzager, Harrie Smolders, Maikel van der Vleuten)
Openwaterzwemmen Sharon van Rouwendaal (10 kilometer)
Ferry Weertman (10 kilometer)
Roeien Finn Florijn (Mannen skiff M1x)
Sophie Souwer (Vrouwen skiff W1x)
Melvin Twellaar, Stef Broenink (Mannen dubbeltwee M2x)
Guillaume Krommenhoek, Niki van Sprang (Mannen tweezonder M2-)
Lisa Scheenaard, Roos de Jong (Vrouwen dubbeltwee W2x)
Ilse Paulis, Marieke Keijser (Vrouwen dubbeltwee W2x)
Boudewijn Roëll, Jan van der Bij, Nelson Ritsema, Sander de Graaf (Mannen vierzonder M4-)
Abe Wiersma, Dirk Uittenbogaard, Koen Metsemakers, Tone Wieten (Mannen dubbelvier M4x)
Ellen Hogerwerf, Karolien Florijn, Veronique Meester, Ymkje Clevering (Vrouwen vierzonder W4-)
Inge Janssen, Laila Youssifou, Nicole Beukers, Olivia van Rooijen (Vrouwen dubbelvier W4x)
Björn van den Ende, Bram Schwarz, Eline Berger, Jasper Tissen, Maarten Hurkmans, Mechiel Versluis, Robert Lücken, Ruben Knab, Simon van Dorp (Mannen acht met stuurman M8+)
Schermen Bas Verwijlen (degen)
Schoonspringen Inge Jansen (3-meterplank)
Celine van Duijn (10-metertoren)
Skateboarden Roos Zwetsloot
Keet Oldenbeuving
Candy Jacobs
Synchroonzwemmen Bregje de Brouwer (duet)
Noortje de Brouwer (duet)
Taekwondo Reshmie Oogink (+67 kilogram)
Tafeltennis Britt Eerland
Tennis Wesley Koolhof (mannen dubbelspel)
Jean-Julien Rojer (mannen dubbelspel)
Kiki Bertens (vrouwen enkelspel, vrouwen dubbelspel)
Demi Schuurs (vrouwen dubbelspel)
Turnen Bart Deurloo (meerkamp)
Epke Zonderland (rekstok)
Vrouwenploeg (Vera van Pol, Eythora Thorsdottir, Lieke Wevers, Sanne Wevers)
Triatlon Maya Kingma (individueel en mixed relay)
Rachel Klamer (individueel en mixed relay)
Jorik van Egdom (mixed relay)
Marco van der Stel (mixed relay)
Voetbal Vrouwenploeg
Waterpolo Vrouwenploeg
Wielrennen Wegwedstrijd (Anna van der Breggen, Annemiek van Vleuten, Demi Vollering, Marianne Vos, Tom Dumoulin, Bauke Mollema, Dylan van Baarle, Wilco Kelderman en Yoeri Havik)
Tijdrit (Anna van der Breggen, Annemiek van Vleuten en Tom Dumoulin)
Zeilen Kiran Badloe (RS:X)
Annemiek Bekkering/Annette Duetz (49erFX)
Lobke Berkhout/Afrodite Zegers (470)
Marit Bouwmeester (Laser radial)
Lilian de Geus (RS:X)
Nicholas Heiner (Finn)
Bart Lambriex/Pim van Vugt (49er)
Zwemmen Thom de Boer, Jesse Puts (50 meter vrije slag)
Ranomi Kromowidjojo (50 en 100 meter vrije slag)
Femke Heemskerk (50 en 100 meter vrije slag)
Arno Kamminga (100 en 200 meter schoolslag)
Arjan Knipping (400 meter wisselslag)
Maaike de Waard (100 meter rugslag)
Kira Toussaint (100 meter rugslag)
Tes Schouten (100 meter schoolslag)
Nyls Korstanje (100 meter vlinderslag)
Sharon van Rouwendaal (200 meter rugslag)
Casper Corbeau (100 en 200 meter schoolslag)
Stan Pijnenburg (100 meter vrije slag)
Estafettevrouwen (4x100 meter vrije slag en 4x100 meter wisselslag)
Estafette gemengd (4x100 meter wisselslag)
Estafettemannen (400x100 meter vrije slag)

Binnen TeamNL zijn er flink wat medaillekandidaten. Sommigen zullen zelfs geen genoegen nemen met minder dan goud. Zoals de handbalvrouwen (wereldkampioen 2019), de baanwielrenners (volop wereldtitels), zeilers Marit Bouwmeester en Kiran Badloe en ook de wielrensters, die al jaren aan de top staan.

Nederland heeft de ambitie om bij de eerste tien landen op de medaillespiegel te eindigen. Op de vorige Spelen in Rio eindigde de Nederlandse equipe als elfde met in totaal acht keer goud.

Nog een keer nagenieten van de Olympische Spelen in Rio

STER reclame